Yakıt Yönetimi

TOPTAN AKARYAKIT

Petrol piyasasındaki 56 yıllık TECRÜBE ve GÜVENCEYLE kamu kurum ve kuruluşlarının yıllık yaklaşık 60.000 ton akaryakıt ve madeni yağ ihtiyacına cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediyesinin en eski şirketlerinden biri olan şirketimiz, bayi lisansları çerçevesinde İstanbul genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarına AKARYAKIT ve MADENİ YAĞ tedarik etmektedir.

PERAKENDE AKARYAKIT

İstanbul Enerji A.Ş. olarak kentimizde yaşayanların akaryakıt ihtiyaçlarının kaliteli, temiz ve güvenilir bir şekilde müşteri memnuniyeti odaklı karşılanması için çalışmaktayız. İşletmesini yapmış olduğumuz Fatih(Yenikapı), Üsküdar(Selimiye) ve Beylükdüzü(Gürpınar)’de bulunan akaryakıt istasyonlarımızla, İstanbul halkına yakıt hizmeti sağlanmaktadır.

İspark İstinye Teknepark’ında bulunan ve boğazdan geçen deniz vasıtalarına yönelik akaryakıt ikmal hizmeti verilmektedir.

İşletilmesi için kiraya verdiğimiz Kadıköy(İçerenköy), Beyoğlu(Tophane), Eyüp(Alibeyköy)’de bulunan istasyonlarımız ile perakende akaryakıt ihtiyacının karşılanması hizmeti sağlanmaktadır.

CNG

İşletmesini kiraya verdiğimiz Eyüp(Alibeyköy)’de bulunan CNG satış İstasyonumuzdan başta Otobüs A.Ş. işletmecileri olmak üzere diğer muhtelif araçlara da daha ekonomik ve çevreci olan CNG yakıt ikmal hizmeti verilmektedir.
CNG Satış Faaliyetlerimiz İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ öncülüğünde pazar oluşturarak, 2013 yılı itibari ile toplu taşıma araçlarında CNG kullanımı ile başlanmıştır. 2014 yılı itibari ile İETT tarafından kurulan 2 adet CNG istasyonu ile birlikte 350 otobüsün, 2016 yılı itibariyle İSTANBUL ENERJİ A.Ş. tarafından kurulan 1 adet CNG istasyonu ile birlikte 47 otobüsün CNG kullanımı sağlanmıştır.İSTANBUL ENERJİ A.Ş. tarafından işletilen CNG istasyonlarından toplu taşıma araçlarının yanı sıra tüm özel vasıtalarda CNG ikmali yapılabilmektedir. İSTANBUL ENERJİ A.Ş. tarafından 2018 yılı içerisinde 3 tanesi Avrupa Yakası 2 tanesi Anadolu Yakası olmak üzere toplam 5 adet yeni CNG istasyonu kurulumu planlamaktadır. Bu sayede başta taksi, minibüs, servis araçları ve kargo şirketleri gibi filo araçları olmak üzere birçok özel vasıtalarında daha ekonomik ve çevreci olan CNG’nin kullanılabilmesi sağlanmış olacaktır.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

İstanbul Enerji A.Ş. fosil yakıtlara alternatif olarak doğaya ve çevreye duyarlı elektrikli araç sarj alt yapısını oluşturmaya yönelik çalışmalara devam etmektedir.