M. Aslan Değirmenci, 1966 yılında Almanya’nın Braunschweig şehrinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına ilkokulu Gönen’de, ortaokulu Bandırma’da okuyarak başladı. İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra yükseköğrenimini İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Profesyonel çalışma hayatına 1989 – 1992 yılları arasında FSM Köprüsü Çevre Yolları ve Edirne – Kınalı Otoyolu inşaatları gibi döneminin önde gelen projelerinde Mühendis olarak başladı.

Akaryakıt sektöründe ilk olarak, Turcas Petrolcülük AŞ’de, “Türkpetrol Yeni Yüzyıl” projesi kapsamında, yeni kurumsal kimliğin Türkiye genelinde istasyonlara uygulanmasında rol aldı. Sonrasında “Ambarlı Bölge Müdürlüğü” görevini yürüttü.

2000 yılında, Petrol Ofisi’nin özelleştirilmesi sonrasında “Gümüş Projesi” kapsamında yeni kurumsal kimliğin Türkiye genelinde istasyonlara uygulanması ve istasyonların modern teknik standartlara ulaşması için yapılan projeleri yönetti.

2003 yılında Petrol Ofisi’nin 2. markası olarak kurulan ERK’in başına getirildi. Şirketin kuruluşu, yapılanması ve markanın Türkiye genelinde bayi ağının oluşturulması süreçlerini yönetti.

Kariyerine, 2005 yılından itibaren Altınbaş Petrol (Alpet), Bölünmez Petrolcülük (Moil), Kadooğlu Petrolcülük (Kadoil), Pasifik Petrolcülük (Pacific) şirketlerinde Genel Müdür olarak devam etti. Son olarak Pacific Holding’te Genel Koordinatörlük görevinde bulundu.

Çalıştığı bu pozisyonlarda, şirketlerin kurumsal bir yapıya kavuşturulması, bayi ağının yaygınlaştırılması, marka bilinirliğinin, satışların ve karlılığın artırılmasına yönelik pazarlama faaliyetlerini yürüttü.

Değirmenci, evli ve 2 çocuk babasıdır.